افزایش دستمزد در سال ۹۷ به ۱۹.۵ درصد میرسد

چندین روز بعد از برگزاری جلسه شورای عالی کار اعضای گروه کارگری و کار فرمایی بالاخره برای میزان افزایش دستمزد حداقل‌ بگیران و سایر سطوح مزدی به طور کلی توافق کرده‌اند.

 

افزایش دستمزد در سال 97 به 19.5 درصد میرسد

افزایش دستمزد در سال ۹۷ به ۱۹.۵ درصد میرسد

به گزارش سایت خبری فروشگاهی پارسا کریستال به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،‌بعد از چندین روز جلسه پیاپی برای تعیین دستمزد ۹۷ بیش از ۱۳میلیون کارگر مشمول قانون کار بالاخره اعضای کارگری و کارفرمایی و دولت بر سر تعیین افزایش دستمزد کارگران به توافق نسبی رسیدند.

گروه کارگری و کارفرمایی بالاخره برای میزان افزایش دستمزد حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی به طور کلی توافق کرده‌اند. بر اساس توافق های شرکای اجتماعی حداقل دستمزد سال آینده ۱۹.۸ درصد و سایر سطوح مزدی ۱۲ درصد به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی مزد افزایش پیدا کند.

به گزارش پارسا کریستال : در صورت تصویب افزایش ۱۹.۵ درصدی حداقل مزد نزدیک به یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان خواهد شد. همچنین در سال ۹۷ تغییری در حق مسکن و بن کارگری سال ۹۷ اعمال نخواهد شد. یعنی حق مسکن همان ۴۰ هزار تومان و بن خوار و بار همان ۱۱۰ هزار تومان باقی خواهد ماند. دستمزد ۹۷ کارگران تا ساعاتی دیگر با حضور شرکای اجتماعی تصویب نهایی خواهد شد.

آیا با وجود گرنی های اخیر و افزایش نرخ دلار در چند ماه اخیر این نرخ افزایش دستمزد ها در سال ۹۷ با مخارج کنونی قابل هضم برای بیش از ۱۳ میلیون کارگر هست؟

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.